İVRİZ ÇEVRE DÜZENLEME PROJESİ

İvriz çevre düzenleme projesi

İvriz çevre düzenleme projesi

Konya Ereğli Yüzey Araştırması Projesi (KEYAR) kapsamında, Atölye Mimarlık tarafından projelendirilen Konya İvriz Hitit Kaya Anıtı ve Kutsal Su Kaynak Alanları Çevre Düzenleme Projesi'nde sona yaklaşıldı.
Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Sn. Çiğdem Maner başkanlığında yürütülen KEYAR kapsamında, Konya İvriz Hitit Kaya Anıtı ve Kutsal Su Kaynak Alanları Çevre Düzenleme Projesinin uygulama tanıtımı amaçlı toplantı düzenlendi.
Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda uygulama projesinin tüm detayları ile ilgili kurum temsilcilerine bilgiler aktarıldı. Proje ortaklarının görüş ve önerileri alındı.
Toplantıya Kaymakamımız Sn.  Erdal Çetinbaş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü yetkilisi Sn. Canan Zülfikaroğlu, Kalkınma Bakanlığı KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı yetkilisi Sn. Makbule Terzi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Konya İl Müdürlüğü yetkilisi Sn. Çiğdem Yaman ve Ereğli Müze Müdürü Sn. Mahmut Altuncan katıldı.

İlgili Galeri